• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Surge

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Driveways

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Chained for Life

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Under the Silver Lake

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★