Morganthood has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Hard

Get Hard

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Town

Twin Town

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sir Gawain and the Green Knight

Sir Gawain and the Green Knight

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry