• Star Wars Collection

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Evil Genius

  • The 15:17 to Paris

    ★★★

  • Searching

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Downsizing

    ★★★½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Fences

    ★★★

  • Silence

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • Love & Friendship

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • The Revenant

  • The Big Short

  • Spotlight

  • Son of Saul

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • American Sniper

  • Interstellar

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • The Grand Budapest Hotel

  • Resonance

  • American Hustle

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • Philomena

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Gravity

    ★★½

  • We're the Millers

    ★★

  • The World's End

    ★★★

  • World War Z

    ★★★

  • Only God Forgives

    ★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Missing Picture

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Oblivion

    ★★★

  • Upstream Color

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Identity Thief

  • Side Effects

    ★★★

  • Gangster Squad

    ★★½

  • Zero Dark Thirty

  • Django Unchained

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Life of Pi

    ★★½

  • Drug War

    ★★★★

  • Lincoln

  • Flight

  • Cloud Atlas