• Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Willy's Wonderland

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Class Action Park

  • Uncle Peckerhead

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Pharmacist

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • The Courier

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Playing with Fire

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

  • Green Book

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • The Week Of

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Black Panther

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • It

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story