Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Novice

The Novice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jonni Phillips Makes the Best TV Show Ever in 2 Days

Jonni Phillips Makes the Best TV Show Ever in 2 Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Earth is Flat

The Earth is Flat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Sam Mulaney's Burden

Dr. Sam Mulaney's Burden

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Secrets and Lies in a Town of Sinners

Secrets and Lies in a Town of Sinners

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pizzly Bear

Pizzly Bear

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bidoof's Big Stand

Bidoof's Big Stand

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pompo: The Cinéphile

Pompo: The Cinéphile

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mom Commercial

Mom Commercial

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
NOH8 Photo Shoot with the Cast of Search Party

NOH8 Photo Shoot with the Cast of Search Party

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ruru’s Suicide Show on a Livestream

Ruru’s Suicide Show on a Livestream

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
What Would Sophia Loren Do?

What Would Sophia Loren Do?

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Pui Pui Molcar

Pui Pui Molcar

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Love Guide

The Love Guide

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fatal Friend Request

Fatal Friend Request

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
NOH8 Photo Shoot with the Cast of Search Party

NOH8 Photo Shoot with the Cast of Search Party

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Naked

Naked

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Men Don't Whisper

Men Don't Whisper

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
ODDTAXI

ODDTAXI

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Orlando

Orlando

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry