beca has logged 590 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
In Good Company

In Good Company

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Tears

Happy Tears

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Adam & Steve

Adam & Steve

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Zoom

Zoom

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Danny Phantom: The Ultimate Enemy

Danny Phantom: The Ultimate Enemy

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
The Fox and the Hound 2

The Fox and the Hound 2

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aimy in a Cage

Aimy in a Cage

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Witch Academia: The Enchanted Parade

Little Witch Academia: The Enchanted Parade

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Floyd Norman: An Animated Life

Floyd Norman: An Animated Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Animal Crossing: The Movie

Animal Crossing: The Movie

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hairbrained

Hairbrained

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fun

Fun

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Janeane Garofalo: If You Will

Janeane Garofalo: If You Will

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Horse Whisperer

The Horse Whisperer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Stay Cool

Stay Cool

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Fairly Odd Christmas

A Fairly Odd Christmas

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Love Guide

The Love Guide

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dish & the Spoon

The Dish & the Spoon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Best Friends Forever

Best Friends Forever

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bastard Out of Carolina

Bastard Out of Carolina

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Love Song for Bobby Long

A Love Song for Bobby Long

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manny & Lo

Manny & Lo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Stranger Than Love

No Stranger Than Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Tale of the Bunny Picnic

The Tale of the Bunny Picnic

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stripped

Stripped

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry