beca has logged 46 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inner Demons

Inner Demons

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Movie

Home Movie

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Making an American Citizen

Making an American Citizen

1912
×
★½
Edit this entry  
19
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Killer Kart

Killer Kart

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beforel Orel: Trust

Beforel Orel: Trust

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adoption

Adoption

1975
×
★★★★
Edit this entry  
12
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Plastic Bag

Plastic Bag

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fido

Fido

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★
Read the review Edit this entry