beca has logged 410 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Forgotten Roads

Forgotten Roads

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teacher's Pet

Teacher's Pet

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Through the Glass Darkly

Through the Glass Darkly

2020
×
Edit this entry  
19
Riplist

Riplist

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing

30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo! Adventures: The Mystery Map

Scooby-Doo! Adventures: The Mystery Map

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vibes

Vibes

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Akihabara Majokko Princess

Akihabara Majokko Princess

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Take My Nose... Please!

Take My Nose... Please!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Johnny Bubble

Johnny Bubble

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
WHAT CODEC SHOULD I USE?

WHAT CODEC SHOULD I USE?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
May I Please Enter

May I Please Enter

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Change Your Mind

Change Your Mind

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry