beca has logged 82 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brittany Murphy: An ID Mystery

Brittany Murphy: An ID Mystery

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Adoration

Adoration

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hana and Alice

Hana and Alice

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
WR: Mysteries of the Organism

WR: Mysteries of the Organism

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Olivia

Olivia

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Case of Hana & Alice

The Case of Hana & Alice

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Burning

The Burning

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
BNA

BNA

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rollerball

Rollerball

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Brüno

Brüno

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Ninja Immovable Heart

The Ninja Immovable Heart

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Tom and Jerry: The Movie

Tom and Jerry: The Movie

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shred

Shred

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Smurfs 2

The Smurfs 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
2LDK

2LDK

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
little bunny

little bunny

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Attack of the 50 Foot Cheerleader

Attack of the 50 Foot Cheerleader

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Stick It

Stick It

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry