• Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • 30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Conspiracy Cruise

    ★★½

  • Drawn to You

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★½

  • Elsewhere

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Satanic Panic '87

    ★★★

  • Swipe

    ★★½

  • Countdown

    ★★½

  • The Mandela Effect

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jeff Drives You

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Chicken Of The Dead

    ★★

  • The Old Man Movie

    ★½

  • Detention

    ★★★

  • Walrus Yes: The Making of Tusk

    ★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Catscape

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Yandere

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • White Lie

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Kathy Griffin: A Hell of a Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★½

  • The Wretched

    ★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★½

  • Seasons of Loss

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Kindred Spirits

    ★★½

  • Deadcon

  • Verotika

    ½