• Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Kindred Spirits

    ★★½

  • Deadcon

  • Verotika

    ½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Wasteland

    ★★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Bit

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • dead end

    ★★★½

  • You Don't Nomi

    ★★

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • No, I Don't Want to Dance!

    ★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Clickbait

    ½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Frances Ferguson

    ★½

  • Tone-Deaf

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Your Last Day on Earth

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Love, Antosha

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • Don't Let Go

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Love You To Death

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

  • Change Your Mind

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • The Animator

    ★★½