• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Last Train to Christmas

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • A Christmas Number One

  • The Hating Game

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Maid

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Respect

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Aftermath

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Together

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Fear of Rain

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

    ★½

  • Significant Other

  • Soul

    ★★★★★