Sort by

morgs_ has logged 162 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Housesitter

Housesitter

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry