RSS feed for Morios
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • Karaoke Night

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Blood Machines

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Satanic Panic

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Cold Blood

  • The Dead Don't Die

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Bliss

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Captive State

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Amundsen

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Iron Sky The Coming Race

  • Holmes & Watson

    ★★★★★

  • The Human Part

    ★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

  • Robin Hood

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • M

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

  • The Predator

    ★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Tag

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★