Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Pandemonium

Pandemonium

2023
×
★★
Edit this entry  
23
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
DogMan

DogMan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★
Edit this entry  
25
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Viking Wolf

Viking Wolf

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fast X

Fast X

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
65

65

2023
×
★★
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Edit this entry