• The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Grown Ups 2

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Grown Ups

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Casanova

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • #1 Fan: A Darkomentary

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Scream 3

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Pie

    ★★★★

  • Scream 2

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Godfather: Part III

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • Jaws

    ★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★½

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★½

  • For a Few Dollars More

    ★★★★★

  • The Invisible Man Returns

    ★★★