RSS feed for Morton
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
It

It

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry