Sort by

moshack has logged 100 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
31

31

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Piranha

Piranha

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry