RSS feed for moshjatla
  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • McMillion$

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Penguins

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★