• Cruella

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Goldman v Silverman

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • From Ramallah To Jerusalem and Back

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Ema

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Treasure 2: Love & Destiny

    ★★★½

  • Sons of Rizk 2

  • The Blue Elephant Part 2

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Anima

  • The Passage

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Mask

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Badla

  • The Professor and the Madman

    ★★★★

  • Love Story

  • 37 Seconds

  • The Golden Glove

    ★★

  • Cold Pursuit

  • Fyre

    ★★½

  • Glass

  • The Guest

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mr. Indifferent

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Brotherhood

    ★★★

  • Our Time

  • Roma

  • Diamond Dust

  • Extinction

  • Karmooz war

    ★½

  • Ocean's Eight

  • Tag

    ★★½

  • Capernaum

  • Period. End of Sentence.

  • Ready Player One

  • Kiss Me Not

  • Fifty Shades Freed

  • Induced Labor

  • Photocopy

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • The Snowman

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Sheikh Jackson

    ★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

  • It

  • The Shape of Water

    ★★½

  • The Treasure: Truth and Imagination

  • War for the Planet of the Apes

  • Chris D'Elia: Man on Fire

    ★½

  • Good Night

  • Detention Letter

  • Despicable Me 3

    ★★

  • All Eyez on Me