Mustapha has logged 85 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seven O'clock

Seven O'clock

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Tin Tale

A Tin Tale

2011
×
Edit this entry  
31
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Edit this entry  
30
Between Two Mansions

Between Two Mansions

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Flirtation of Girls

The Flirtation of Girls

1949
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★
Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Army of the Sun

Army of the Sun

1973
×
Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Throne of Tutankhamun

Throne of Tutankhamun

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Horizons

Horizons

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Beginning and the End

The Beginning and the End

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Step by Step

Step by Step

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
From Ramallah To Jerusalem and Back

From Ramallah To Jerusalem and Back

2019
×
Edit this entry  
26
ياباني اصلي

ياباني اصلي

×
Edit this entry  
26
The Leech

The Leech

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Zeinab

Zeinab

1950
×
★★½
Edit this entry  
25
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Alley of The Pestle

Alley of The Pestle

1963
×
★★★
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Few love a lot of violence

Few love a lot of violence

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Hadithat Sharaf

Hadithat Sharaf

1971
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Nightingale's Prayer

The Nightingale's Prayer

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sabah el Fol

Sabah el Fol

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Wadjda

Wadjda

2012
×
Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Extinction

Extinction

2018
×
Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Postman

The Postman

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gigi

Gigi

1958
×
★★★
Edit this entry  
19
The Sin

The Sin

1965
×
★★★★
Edit this entry  
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Date Wine

Date Wine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
18
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Destiny

Destiny

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Why, Violets?

Why, Violets?

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry