• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★

  • All the Bright Places

  • Onward

  • Horse Girl

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • The Goldfinch

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Booksmart

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Beautiful Boy

  • Teen Spirit

  • Roma

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Skate Kitchen

  • Sorry to Bother You

  • Wonder

  • Jigsaw

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • It

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Hot Summer Nights

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

  • The Edge of Seventeen

  • Moonlight

  • La La Land

  • Finding Dory

  • Miss Stevens

  • Hush

  • The Lobster

    ★★½

  • Inside Out

  • Amy

  • Interstellar

  • Men, Women & Children

  • Guardians of the Galaxy

  • Her

  • Palo Alto

  • The Cabin in the Woods

  • Jack and Jill

  • Saw 3D

  • The Social Network

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • The Lovely Bones

  • Saw VI