Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • M3GAN

    ★½

  • Stutz

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Pinocchio

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Fall

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Old

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Black Box

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ½

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★½