• The Princess Switch

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Revenge

    ★★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

  • Mr. Roosevelt

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ½

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Chelsea Peretti: One of the Greats

    ★★★★

  • Mosquita y Mari

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • The Proposal

    ★★

  • Step Up

    ★★½

  • Walkout

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½