mothpoem has logged 28 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Step Up

Step Up

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Walkout

Walkout

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mosquita y Mari

Mosquita y Mari

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry