anna has logged 186 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Step Up

Step Up

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Queen: Days of Our Lives

Queen: Days of Our Lives

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cat Skin

Cat Skin

1962
×
★★★★
Edit this entry  
20
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Getulio

Getulio

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Caramuru: The Invention of Brazil

Caramuru: The Invention of Brazil

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hannah Arendt

Hannah Arendt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry