anna has logged 14 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Caramuru: The Invention of Brazil

Caramuru: The Invention of Brazil

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hannah Arendt

Hannah Arendt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry