RSS feed for Motke
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adventures in Public School

Adventures in Public School

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mountain Rest

Mountain Rest

2018
×
Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry