RSS feed for Motke

Motke has logged 54 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Words

The Words

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Relationtrip

The Relationtrip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
G-Funk

G-Funk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
What If

What If

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
Read the review Edit this entry  
16
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Operator

Operator

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry