• Windfall

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • Money, Explained

    ★★★½

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Night in Paradise

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Road to Roma

    ★★★★

  • The Present

    ★★

  • Time

    ★★

  • Sex, Explained

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★★

  • Habib

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Anima

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • La Belle Époque

    ★★

  • An Easy Girl

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Who You Think I Am

    ★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Nefta Football Club

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • A Twelve-Year Night

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½