RSS feed for Jack
  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★½

  • Frankie

    ★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Papicha

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★★½

  • The Climb

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • A White, White Day

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Kill Team

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Act

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • So Long, My Son

    ★★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★½

  • Bait

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Love, Antosha

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★★

  • Clemency

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Them That Follow

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Photograph

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★