RSS feed for aly
  • All the Bright Places

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • All That We Destroy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Night School

    ½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Tau

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★