• Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Wounds

    ★½

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Slice

    ★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Gloria Bell

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Boy Erased

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★