RSS feed for Brad

Brad has watched 20 films released in the 1930s.

  • Invisible Stripes

    ★★★

  • The Roaring Twenties

    ★★★½

  • The Wizard of Oz

    ★★★★

  • The Amazing Dr. Clitterhouse

    ★★★

  • Framing Youth

    ★★½

  • Kid Galahad

    ★★★

  • Black Legion

    ★★★

  • Swing Time

    ★★

  • Things to Come

    ★★★½

  • Hollywood Extra Girl

    ★★★

  • It Happened One Night

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Busy Bodies

    ★★★

  • King Kong

    ★★★★★

  • The Most Dangerous Game

    ★★★

  • The Music Box

    ★★★

  • Grand Hotel

    ★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • Helpmates

    ★★½

  • Come Clean

    ★★½