RSS feed for Brad

Brad has logged 70 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★
Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Edit this entry  
13
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Mighty Quinn

The Mighty Quinn

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Glory

Glory

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Dream/Killer

Dream/Killer

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Yalda, a Night for Forgiveness

Yalda, a Night for Forgiveness

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The 40-Year-Old Version

The 40-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Tesla

Tesla

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Wendy

Wendy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Be Water

Be Water

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Downhill

Downhill

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★
Edit this entry