RSS feed for Brad

Brad has watched 379 crime films.

  • Capone

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Disturbing the Peace

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • 21 Bridges

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Madness in the Method

  • 3 from Hell

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Shaft

    ★★★

  • First Love

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Official Secrets

    ★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • The Mule

    ★½

  • Savage

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Donnybrook

    ★★★★

  • Mara

  • King of Thieves

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Why Don't You Just Die!

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • SuperFly

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • 211

  • Detainment

    ★★

  • Dogman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Terminal

  • Breaking In

    ★★★

  • Super Troopers 2

    ★★½

  • Galveston

  • Beast of Burden

  • Game Night

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★½

  • Proud Mary

    ★★½

  • Bright

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½