• Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

  • Venom

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Pad Man

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Bāhubali: The Beginning

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Badlapur

    ★★★★

  • Cart

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Highway

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Friend: The Great Legacy

    ★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • The Thieves

    ★★★★

  • Architecture 101

    ★★★★

  • Helpless

    ★★★★

  • The Client

    ★★★½

  • Silenced

    ★★★★

  • Blind

    ★★★

  • Sunny

    ★★★½

  • Bedevilled

    ★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • The Man from Nowhere

    ★★★★½

  • 71: Into the Fire

    ★★★½

  • Mother

    ★★★½

  • A Frozen Flower

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Chaser

    ★★★★★

  • 200 Pounds Beauty

    ★★★½

  • A Dirty Carnival

    ★★★★★

  • King and the Clown

    ★★★½

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Oldboy

    ★★★★

  • A Tale of Two Sisters

    ★★★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★½

  • My Sassy Girl

    ★★★★★

  • Friend

    ★★★★★

  • City of the Rising Sun

    ★★★½