Vinny has logged 113 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Littlest Light on the Christmas Tree

The Littlest Light on the Christmas Tree

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Nativity Rocks!

Nativity Rocks!

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Live Action Toy Story

Live Action Toy Story

2013
×
Edit this entry  
28
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Edit this entry  
28
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry