Sort by

🌟 vinny🩸 has logged 363 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Venom 3

Venom 3

×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Blood

First Blood

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Darkness, Light, Darkness

Darkness, Light, Darkness

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
31
medicament

medicament

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Athlete Swinging a Pick

Athlete Swinging a Pick

1881
×
Read the review Edit this entry  
25
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lake Michigan Monster

Lake Michigan Monster

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry