movie556 has logged 19 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings Collection

The Lord of the Rings Collection

×
Read the review Edit this entry  
21
Untitled Spy Kids Reboot

Untitled Spy Kids Reboot

×
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing World of Gumball Movie

The Amazing World of Gumball Movie

×
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cars 2

Cars 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
½
Read the review Edit this entry