Sort by

Nick has logged 326 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Predator Holiday Special

The Predator Holiday Special

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Monster Family

Monster Family

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Peppermint

Peppermint

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Week Of

The Week Of

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alpha

Alpha

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A-X-L

A-X-L

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blob

The Blob

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry