Sort by

Nick has logged 28 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halo: Landfall

Halo: Landfall

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cobra

Cobra

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Walk Through The Doctor Forest

A Walk Through The Doctor Forest

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
½
Read the review Edit this entry