Movie_GOAT has logged 294 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Habit

Habit

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Time Is Up

Time Is Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Son

My Son

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nona

Nona

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Respect

Respect

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superhost

Superhost

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Come True

Come True

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
She Ball

She Ball

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Infinitum: Subject Unknown

Infinitum: Subject Unknown

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vault

The Vault

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Aftermath

Aftermath

2021
×
Read the review Edit this entry