Movie_GOAT has logged 42 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eat Wheaties!

Eat Wheaties!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Water Man

The Water Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Weekend

Long Weekend

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trigger Point

Trigger Point

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crisis

Crisis

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Percy

Percy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Earth

In the Earth

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Monster

Monster

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Falling

Falling

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Land

Land

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Son of the South

Son of the South

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Tyger Tyger

Tyger Tyger

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Resort

The Resort

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Boogie

Boogie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry