Sort by
  • Joker: Folie à Deux

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Rise

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Last Seen Alive

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Father Stu

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Incantation

    ★★

  • The Lost City

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Grucifixion

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • My Son

    ★★★

  • Nightbooks

    ½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Clickbait

    ★★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Through the Curtain

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Blue Miracle

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Yes Day

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★½

  • The Last Supper: A Sopranos Session

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½