Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Incantation

Incantation

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Making Mr. Robot

Making Mr. Robot

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rise

Rise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark

Dark

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Stranger Things

Stranger Things

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Juice

Juice

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Joker: Folie à Deux

Joker: Folie à Deux

2024
×
Read the review Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Succession

Succession

1992
×
Read the review Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker: Folie à Deux

Joker: Folie à Deux

2024
×
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry