RSS feed for Prasad
  • Kaamyaab

    ★★½

  • Thappad

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★★

  • Love Aaj Kal

    ★★½

  • Shikara

    ★★★½

  • Jawaani Jaaneman

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Mardaani 2

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Pati Patni Aur Woh

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Gamak Ghar

    ★★★★

  • The Sky Is Pink

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Dream Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Sole

    ★★★½

  • Judgementall Hai Kya

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

  • Bharat

    ½

  • Article 15

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★

  • Binnu Ka Sapna

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★

  • That Cloud Never Left

  • Photograph

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Kitbull

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bird Box

  • The Gold-Laden Sheep and The Sacred Mountain

    ★★★

  • Lovefucked

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Namdev Bhau in Search of Silence

    ★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Pataakha

    ★★★★

  • A Twelve-Year Night

    ★★★★★