Sort by
  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Normal People

  • Tigertail

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Shirley

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Turning

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

  • 1917

    ★★

  • The Gentlemen

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★

  • Just Mercy

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Vivarium

  • Beanpole

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Last Summer

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Greta

    ½

  • Vox Lux

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Free Solo

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • The Professor

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★