Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Society

Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Manor

The Manor

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Edit this entry  
06
Shogun's Joy of Torture

Shogun's Joy of Torture

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Torture Chamber of Dr. Sadism

The Torture Chamber of Dr. Sadism

1967
×
★★★½
Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Help

Help

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★
Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Surviving 9/11

Surviving 9/11

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Edit this entry  
10
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Edit this entry  
09
Game Over

Game Over

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★
Edit this entry  
08
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry