Sort by

David has logged 17 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
Edit this entry  
12
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry